Muhteşem deniz manzarası ve Noni’s House

Muhteşem deniz manzarası ve Noni’s House – Diva Magazin

Noni’s House gibi mekanları bulmak çok zor. Fısıltı gazetesiyle müşterilerin sayısı her geçen gün artıyor. Konuklarını, İzmir’in dışında Bursa, İstanbul ve Ankara’dan gelenler oluşturuyor.

IMG_0565Doğma büyüme İzmirli olan Selin Solmazer’in Çeşme Ovacık’ta hizmete açtığı Noni’s House, artık sadece yaz mevsiminde değil, kışın da müşterilerine kapılarını açmış durumda. Anne tarafından Boşnak, baba tarafından ise Giritli olan Solmazer, yeme içme konusundaki ilgisinin  her iki genlerden geldiğini söylüyor. Et ve ot yemeklerini tanımanın, sevmenin ve de pişirmenin Allah’ın emri olduğunu ifade eden Solmazer, aslında eşi ile birlikte çiftçilik yaptıklarını, zaman içinde arkadaş gruplarına kurdukları sofraların çevresindekiler tarafından da ilgiyle karşılandığını ve bugün 60-70 kişiye hizmet verecek bir işletmeye dönüştüğünü söyledi.

Selin Solmazer ayrıca muhteşem deniz manzarası eşliğinde, kentin gürültüsünden uzak, bol ışıklı kafe ve benzeri yerlere gitmek yerine Noni’s House’nin kafa dinlemek için bire bir olduğu belirterek, İzmirliler kadar, İstanbul, Bursa ve Ankara’dan da birçok konuğu ağırlayan bu muhteşem mekanın tercih edilerek gidilmesinde en büyük etkenin fısıltı gazetesi olduğu , konuklarının mutlu olması için elinden geleni yapmaya çalıştığını söyledi. Eşinin ilk zamanlar işine karşı çıktığını, en büyük desteği ablası Sema Baltacı’dan aldığını ifade eden Solmazer,

IMG_3073“Onun yardımıyla yurtiçi ve yurtdışından takipçilerimiz oluştu. El ele verdik, bütün bilgimizi ve hevesimizi ortaya koyduk. Sonuçta da böyle bir mekanı ortaya çıkardık. İkimiz de çok mutluyuz. Çeşme’de kışın açık olan mekan parmakla sayılacak kadar az, içinde iyi ve kaliteli olanlar hemen fark ediliyor. Kahvaltı, öğle yemekleri ve 5 çayı alternatifleri veriyoruz. Gruplara özel workshoplar ve akşam yemekleri yapıyoruz. Her şey organik, ev yapımı ve kendi ürettiğimiz zeytinler, zeytinyağları, sebze ve meyvelerden yapılıyor. Muhteşem lezzette ev yapımı içeceklerimiz ve kendimize özel başka hiçbir yerde bulamayacağınız tatlılarımız bulunuyor. Home made Burger çılgınlığı beni de etkiledi. Özel eti, ekmeği ve dip sosu ile noni’s burger mönümüze eklendiğinden beri, plaj dönüşü sırf burger yemeye uğrayanların sayısı günden güne artıyor” dedi.

IMG_4751

Adres; Musalla Mah. Soğanlık mevkii Küme Evleri 470/36 Ovacık Çeşme – İzmir

Telefon; 90 532 418 4701

 

https://divamagazin.com/muhtesem-deniz-manzarasi-nonis-house/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir